Ваше повідомлення було успішно відправлено!

Замовити дзвінок

ТОВ “КЕІ“ЕКОКОМПАНІ”  ваш партнер у сфері                екобезпеки.

+38 (067) 195-93-78
+38 (095) 761-55-37

Розробка індивідуальних технологічних норм водоспоживання і водовідведення

Розробка індивідуальних технологічних норм водоспоживання і водовідведення
Потрібна консультація у сфері водокористування? Ми готові вам допомогти і розробити Еколого-Економічне обґрунтування Водоспоживання та Водовідведення, провести оцінку ефективності Водокористування на вашому підприємстві а також допомогти вам розробити программу раціонального споживання водних ресурсів.

Про розробку індивідуальних технологічних норм

Вартість послуг від 10000,00 грн (Уточнити вартість).


Для забезпечення раціонального використання і охорони вод, визначення лімітів водокористування водокористувачам, які здійснюють забір води з водних об'єктів і (або) інших джерел водопостачання, встановлюються технологічні нормативи водоспоживання. Цей порядок закріплений Водним Кодексом України від 06.06.1995 № 213/95-ВР

Встановлюються наступні технологічні нормативи водоспоживання:

  • поточні технологічні нормативи використання води - для існуючого рівня технологій;

  • перспективні технологічні нормативи використання води - з урахуванням досягнень на рівні передових світових технологій.

Індивідуальні технологічні нормативи водоспоживання та водовідведення призначені для планування використання вод юридичними особами та індивідуальними підприємцями і являють собою віднесену до одиниці основної продукції, що виробляється або використовується для її виробництва сировини, науково обґрунтовану кількість води з урахуванням її якості, яка необхідна для виробничого процесу, і відповідно кількість утворених стічних вод встановленої якості.

Індивідуальні технологічні нормативи водоспоживання та водовідведення розробляються з   метою створення можливостей застосування економічних важелів управління процесом водокористування та водовідведення, планування споживання, а також оцінки ефективності водокористування на конкретному підприємстві.

Індивідуальні технологічні нормативи водоспоживання та водовідведення розробляються на основі діючих галузевих методик, або інших діючих нормативних актів і затверджуються водокористувачами за погодженням з територіальними органами державного управління з охорони навколишнього середовища.

Затверджені індивідуальні технологічні нормативи водоспоживання та водовідведення використовуються в якості обґрунтування обсягів водоспоживання і водовідведення на період погодження та отримання Дозволу на спеціальне водокористування.

Технологічні нормативи використання води затверджуються відповідними центральними органами виконавчої влади за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (ІТНВПВ) розробляються у відповідності до вимог Водного кодексу України, Законів України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг».

Розрахунки ІТНВПВ здійснюються відповідно до Порядку затвердження ТНВПВ, Методики розрахунку втрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25 червня 2014 року № 180, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2014 року за № 1063/25840, та Методики розрахунку технологічних витрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25 червня 2014 року № 181, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 3 вересня 2014 року за № 1064/25841

Погоджуються поточні ІТНВПВ структурним підрозділом органу виконавчої влади обласної державної адміністрації з питань охорони навколишнього природного середовища та територіальним органом Держводагентства України, після чого встановлюються уповноваженим органом відповідно до законодавства строком на п’ять років.


Навіщо необхідно оформлювати   індивідуальні технологічні нормативи Водоспоживання та Водовідведення?

Затверджені індивідуальні технологічні нормативи водоспоживання та водовідведення використовуються в якості обґрунтування обсягів водоспоживання і водовідведення на період погодження та отримання Дозволу на спеціальне водокористування.


Наслідки відсутності індивідуальних технологічних нормативів Водоспоживання та Водовідведення.

Діючим законодавство України розробка індивідуальних технологічних норм водоспоживання та водовідведення обов’язкова для суб’єктів господарювання які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Для інших суб’єктів господарювання розробка та затвердження індивідуальних технологічних норм водоспоживання та водовідведення проводиться на добровільних засадах та/або на вимогу територіального органу державного управління у сфері охорони навколишнього середовища.


Перелік основних нормативних документів

1. Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” від 25.06.1991 року №1264-XII

2. Водний кодекс України (введено в дію постановою ВР України від 06.06.1995 №214/95-ВР.

3. ГНД 34.02.403-2004 Галузевий нормативний документ. Норми і нормативи водоспоживання і водовідведення на підприємствах теплоенергетики. Методика розрахунку.

4. ГНД 34.21.321-2004. Обсяги водозабору теплових електростанцій. Методика визначення.

5. Галузева методика розрахунку норм і нормативів водоспоживання і водовідведення на підприємствах олійно-жирової галузі.

6. Методика розрахунку втрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 180 від 25.06.2014 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 вересня 2014 р за № 1063/25840

7. Методика розрахунку технологічний витрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 181 від 25.06.2014 року, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 вересня 2014 р за № 1064/25841.

8. ДБН В.2.5-64:2012 Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво. Мінрегіон України, Київ, 2013 р.

9. Закон України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002 № 2918-III

10. Закон України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» від 09.07.2010 № 2479-VI

11. Методика розрахунку втрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25 червня 2014 року № 180, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2014 року за № 1063/25840

12. Методика розрахунку технологічних витрат питної води підприємствами, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25 червня 2014 року № 181, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 3 вересня 2014 року за № 1064/25841


Повернутися до списку