Ваше повідомлення було успішно відправлено!

Замовити дзвінок

ТОВ “КЕІ“ЕКОКОМПАНІ”  ваш партнер у сфері                екобезпеки.

+38 (067) 195-93-78
+38 (095) 761-55-37

Оформлення та реєстрація Декларації про відходи

Оформлення та реєстрація Декларації про відходи
Будь-який початок важкий, звертайтеся до нас по дрібницю, ми допоможемо в головному!

Про оформлення Декларації

Вартість робіт від 400,00 грн (Уточнити вартість).


Суб’єкти господарювання, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про віходи (далі - декларація) за формою згідно з додатком до постанови від 18 лютого 2016 р. № 118 [4].

Декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг, який передає її відповідно до органу виконавчої влади обласної державної адміністрації та Київської міської держадміністрацій (далі - дозвільний орган), або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначається Мінприроди, до 20 лютого року, що настає за звітним.

Якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які проводять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб’єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.

Дозвільний орган протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації розглядає та здійснює її реєстрацію та передає до центру надання адміністративних послуг, для передачі суб’єкту господарювання.

Інформаційне забезпечення щодо стану реєстрації декларацій здійснює дозвільний орган шляхом забезпечення функціонування загальнодоступних інформаційних ресурсів, на яких щотижнево актуалізується перелік суб’єктів господарювання, декларації яких зареєстровано.

Дозвільний орган щомісяця до 10 числа місяця, що настає за звітним, надсилає Мінприроди інформацію про зареєстровані декларації разом з електронними версіями зареєстрованих декларацій


До декларації не включаються:

  • хімічні джерела струму (відпрацьовані батарейки, акумулятори тощо), відповідно до вимог до ст.3 Закону України “Про хімічні джерела струму”, дія Закону України “Про відходи” не поширюється на відносини, що виникають у сфері хімічних джерел струму.

  • металобрухт (непридатні вироби, які мають в своєму складі чорні або кольорові метали чи їх сплави тощо), відповідно до вимог до ст.2 Закону України “Про металобрухт”, дія Закону України «Про відходи» не поширюється на відносини, що виникають у процесі здійснення операцій з металобрухтом.

  • побічні продукти тваринного походження (туші, частини туш тварин, сировина та продукти тваринного походження не призначені або непридатні для споживання людиною, в т.ч. гній, яйця, харчові продукти тваринного походження тощо), відповідно до вимог до ст.4 Закону України ”Про відходи”, дія цього Закону не поширюється на відносини у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження, не призначені для споживання людиною.


Навіщо необхідно оформлювати та подавати декларацію про відходи?

Оформлення та подання щорічної декларації про відходи передбачено ПКМУ від 18 лютого №118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми»


Наслідки відсутності погодженої декларації про відходи:

В разі відсутності погодженої декларацій про відходи передбачається адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб - від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Перелік основних нормативних документів:

1.​ Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” від 25.06.1991 року №1264-XII.

2.​ Закон України “Про відходи” від 05.03.1998 р, №187/98-ВР, розділ ІІІ ст. 17, розділ V ст. 27

3.​ Постанова Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 року №1360 “Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів”

4.​ ПКМУ від 18 лютого №118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми»


Повернутися до списку