
Ваше повідомлення було успішно відправлено!
Замовити дзвінок
Вартість послуг від 10000,00 грн (Уточнити вартість)
Підставою для проведення ОВНС є вимога ДБН А.2.2-3-2014.Склад та зміст проектної документації на будівництво, де оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС) є складовою частиною процедури забезпечення розробки передпроектної та проектної документації. Склад та зміст матеріалів ОВНС регламентований ДБН А.2.2-1:2021 Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС).
Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) - це комплексна оцінка впливів на природне, соціальне і техногенне середовище (далі – навколишнє середовище) та обґрунтованість допустимості запроектованої планової діяльності. В процесі розробки ОВНС використовуються дані про сучасний стан навколишнього середовища в районі розміщення об’єкта планової діяльності (метеорологічні характеристики, фонові концентрації, стан ділянки, результати моніторингу стану атмосферного повітря, ґрунту, водного об’єкту та інше), результати інженерно-технічних і інших вишукувань, картографічні матеріали, проектна потужність запроектованого об'єкту, сукупність інших досліджень, аналізів та експертиз тощо.
Розробка та узгодження проекту ОВНС проводиться в кілька етапів:
Перший Етап.
Другий Етап.
Третій Етап.
Навіщо виконувати ОВНС?
Метою ОВНС є визначення доцільності і прийнятності планованої діяльності і обґрунтування економічних, технічних, організаційних, санітарних, державно-правових та інших заходів щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища. Оцінка впливу на навколишнє середовище це крок у запобіганні негативного впливу на навколишнє середовище в процесі функціонування об’єкту. Проведення оцінки навколишнього середовища направлено на скорочення або запобігання шкідливого впливу на довкілля і відповідних економічних і соціальних наслідків. Наявність узгодженого ОВНС дозволить Вам уникнути адміністративного покарання та запобігти екологічних штрафних санкцій.
Наслідки відмови від проведення ОВНС:
Відповідно до чинного законодавства у сфері екології та охорони довкілля кожен підприємець, який планує вести будівництво або реконструкцію господарського об'єкта, несе повну відповідальність за проведену роботу та наслідки її впливу на навколишнє середовище. Також передбачена повна відповідальність за виконання оцінки впливу на навколишнє середовище. Суб’єкт господарювання зобов'язаний надати необхідну повну і достовірну інформацію про стан навколишнього середовища до початку будівництва і можливі наслідки для неї після введення підприємства в експлуатацію.
В разі невиконання вимог екологічної безпеки передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Стаття 91. Відмова від надання чи несвоєчасне надання за запитами повної та достовірної екологічної інформації, передбаченої законодавством, тягне за собою накладення штрафу на службових та посадових осіб від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Кримінальний кодекс України, Верховна Рада України; Закон від 05.04.2001 № 2341-III
Розділ VIII Злочини проти довкілля.
Кваліфікаційний сертифікат “Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення безпеки життя і здоров'я людини, захисту навколишнього середовища”, серія АР, №021150 | |
Кваліфікаційний сертифікат “Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму щодо об’єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) незначні наслідки" серія АР, №011788 |
Перелік основних нормативних документів: